Wakacje tuż, tuż...

2011-07-07 10:00

 Wakacje to prawdopodobnie najbardziej pożądany przez uczniów okres w roku. A czy macie już jakieś plany? Wielu z was najprawdopodobniej wyjeżdża za granicę, inni może będą odkrywać piękne tereny naszego kraju. Niektórzy niestety zostaną skazani na przymusowe siedzenie w nudnym domu i rodzinnym mieście…

Zaraz, zaraz, czy naprawdę wakacje spędzane w mieście i w domu muszą być nudne? Oczywiście, że nie! Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile rzeczy można zrobić i jak dużo nowych  miejsc odkryć! Będziecie mieli większą swobodę niż wasi rówieśnicy, którzy wyjadą. Brzmi to dość dziwnie, ale wyobraźcie sobie. Możecie pospać dłużej albo wstać wcześniej i np.: pójść na spacer, pojeździć  rowerem lub podziwiać uroki waszego miasta wczesnym rankiem. Podczas roku szkolnego raczej okazji do takich działań nie ma, tak więc wakacje mogą okazać się całkiem udanym czasem do nadrobienia tego typu zaległości. Będziecie mogli oglądać naszą polską telewizję czy zwyczajnie pograć w ulubione gry na komputerze! Nie zapominajmy, że jest także sporo miejsc w Nowej Soli, w których można miło spędzić czas. Należą do nich coraz to liczniejsze orliki, na których będzie można do woli grać w piłkę nożną lub koszykówkę. Pomyślcie tylko, będziecie mogli stworzyć własną osiedlową ligę w ulubionym sporcie! Oprócz tego będziecie mieli okazję do zorganizowania wycieczki rowerowej i pozwiedzania ciekawe miejsc naszego powiatu. Mówię tu o takich miejscach jak Kożuchów czy Siedlisko – jak wiadomo obydwie te miejscowości mają własne zamki, tak więc wystarczy tylko użyć trochę wyobraźni, a zabawa z nutką tajemniczości będzie gwarantowana. Jeżeli natomiast będzie dość upalnie, bez problemu zorganizujecie wyjazd albo rowerami, albo autobusem na basen np.: do Zielonej Góry, aby trochę się ochłodzić i przeżyć coś odmiennego.

Na końcu powinienem także ostrzec was przed licznymi niebezpieczeństwami, które mogą was spotkać podczas wakacji. Słowa te kieruję zarówno do tych, którzy wyjeżdżają, jak i do tych, którzy zostają. Pamiętajcie! Niebezpieczeństwo może was spotkać wszędzie, zarówno ze strony drugiego człowieka, jak i sił natury czy nawet z powodu zamyślenia i braku czujności. Życzę wam udanych wakacji, byście wypoczęli, dorośli i spojrzeli z lepszej strony na otaczający was świat. I pamiętajcie: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

 

M. H.